Econea recenze – produkty, které jsme vyzkoušeli

Z eshopu Econea jsme udělali už několik objednávek a objednali si už 2 desítky produktů. Rádi bychom se formou těchto mini-recenzí podělili o své dojmy.

Co se nám líbí na Econea.cz

  • Zasílají zboží v použitých krabicích. Používají papírovou lepící pásku.
  • Doprava zdarma, která je už od 700 Kč.
  • Vstřícnost podpory. Vyřešila náš problém a dostali jsme kompenzaci.

Recenze produktů

Koupelna

Friendly soap – Vyzkoušel jsem shampoo bar s levandulí a tea tree, dále travel soap. Obě mýdla mi maximálně vyhovují, nahradí několik lahví sprchového gelu i šamponu. Z počátku se u mě vyskytlo svědění, ale časem přestalo a jako bonus mi úplně zmizely lupy. Přitom abych se zbavil lupů, zkoušel jsem v minulosti šampony i za několik stovek korun. Nicméně tohle může být dost individuální. O trochu víc (hlavně vůní) mi vyhovuje první zmíněné. Bonus je, že krabička je plně kompostovatelná.

Úsporná sprchová hlavice – My si konkrétně zakoupili Aquaflux Relax s průtokem 6,5l. Některé z hlavic, které se na Econea prodávají mají pouze střední průtok a voda na vás stříká jako z hadice. Toho jsme se trochu obávali a tak jsme sáhli po hlavici, která tento střední průtok nemá. Nutno přiznat že rozdíl v komfortu byl opravdu zanedbatelný, ale výměna hlavice se poměrně dost podepsala na naší spotřebě vody.

Sonett WC čistič – Jeden z výrobků, kde jsme oproti slavnějším značkám nepoznali rozdíl v účinnosti ani ceně. Navíc dobře voní a je ekologický.

Kuchyň

Tablety do myčky Ecozone – Tady musím říct, že zklamání. Čistí výborně, o tom žádná. Ale nechápeme, proč je každá tableta balená zvlášť do samostatného plastového obalu. Napadá nás jen, že je to proto, že se hodně rozpadají. Tak jako tak, příště kupujeme prášek a odměrku.

Koš na bio odpad Biomat Airbox – Skladování bio odpadu je problém. Dříve jsme jej měli v obří zavírací 5l nádobě. Bohužel jsme často naráželi na problémy se zápachem a octomilkami. Zdálo se nám to docela dost neintuitivní, ale přešli jsme na děrovaný koš a kompostovatelné sáčky, které propouští vodní páry. Od té doby je vše v pohodě. Když odpad vysypávám na kompost, je někdy dokonce úplně suchý. Čas od času jen zůstává trochu tekutiny ve vaničce a je potřeba koš umýt.

Bezobalové nakupování

Re-Sack – Plátěné pytlíky používáme na nákup. Nutno říci, že jsme měli zpočátku problém si navyknout a i teď jsme občas nuceni sáhnout po igeliťáku. Na druhou stranu, už je to asi jen v 10% případů. S Re-Sacky jsme dosáhli zajímavého stavu v domácnosti, kdy prakticky nevyhazujeme igelitové tašky. Pytlíky, které v 1 z 10 případů ukořistíme následně použijeme na skladování pečiva nebo do mrazáku.

Ostatní

Binchotanová tyčinka – Binchotan už nějaký ten rok známe z kaváren. Voda, která prošla tímto způsobem filtrace nám vždy více chutnala a tak jsme se jej rozhodli pořídit i domů. Více informací v samostatné recenzi.

Bea Johnson – domácnost bez odpadu – Patrně nejdůležitější kniha o Zero Waste, která byla napsána. Přiřadili jsme jí samotnou recenzi.